اخبار دیجیتال مارکتینگسئو سایت

گوگل روش ایندکس صفحات را تغییر میدهد !!

شروع تغییر: 1 July

تغییر در گوگل از یک ماه دیگر 

گوگل از یک ماه دیگر یعنی 1 July به صورت پیش فرض سایتهای جدید را به صورت ایندکس موبایل در نظر میگیرد .(Mobile-First indexing)

این تغییر در گوگل بر روی سایتهای قدیمی هم اعمال خواهد شد

گوگل دلیل این تغییر را این واقعیت میداند که اکثر وب سایت ها با تلفن همراه مشاهده میشوند ، بنابراین باید برای تلفن همراه بهینه شده باشند.

بعد از گذشت چندین سال که از اعلام اولیه خزیدن صفحاتی که با موبایل انجام میشوند توسط گوگل صورت گرفت ، تجزیه و تحلیل ها نشان داد که سایتها برای این نوع روش خزیدن آمادگی دارند.

همانطور که در بالا گفتم گوگل در حال نظارت و ارزیابی صفحات سایتهای قدیمی است و اینکه در حال اولویت بندی انها برای اعمال این تغییر است.

راهنمای گوگل برای سایتها در جهت اولویت ایندکس موبایل (Mobile-first indexing)

ما توصیه میکنیم که ساختار محتوای خود را که شامل متن ، تصاویر ، فیلم ها ، پیوندها است را طوری ایجاد کنید که مناسب نمایش در تلفن های همراه باشد و همین طور در مورد متا دیتا ها  ، آنها را جدی بگیرید. توصیه میکنیم این عوامل را در سایت جدی بگیرید و آنها را دوبار چک کنید.

سایتهای داینامیک و آدرس های URL جداگانه برای سایتهایی که توسط موبایل نمایش داده می شوند توسط این تغییر پشتیبانی میشوند ولی گوگل توصیه میکند سایتهای جدید را به صورت رسپانسیو طراحی کنید.

گوگل همچنین زمان آماده شدن وب سایتهای قدیمی را برای ایندکس شدن به این روش ، توسط کنسول گوگل به وبمستر ها اعلام میکند.

به این post امتیاز دهید

بنیامین افشاری

اگر دوست داری با دنیای دیجیتال مارکتینگ و سئو آشنا بشی ، قبل از هر چیز لطفا به این پست امتیاز بده و اعلان سایت رو فعال کن و یا روی زنگوله سمت چپ سایت کلیک کن تا مطالب جدید رو از دست ندی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا