جدیدترین مطالبموفقیت_فردی

چگونه در هر حوضه ای موفق شویم | یادگیری مستمر

چگونه در هر حوضه ای موفق شویم

حداقل نیاز شما برای موفقیت در هر حوضه ای و یا رسیدن به هر هدفی ، آموزش مستمر است.

بایدخودتان را برای آموزش مادام العمر عادت بدهید.شما زرنگتر از آنی هستید که فکر میکنید و مانعی نیست که نتوانید از سر راه بردارید و هدفی نیست که نتوانید به آن دست پیدا کنید.

مغز شما شبیه یک ماهیچه است و فقط با استفاده کردن و تمرین کردن روی آن است که قوی تر میشود.به عنوان مثال وقتی شما میخواید بدن سازی کار کنید ممکن است ابتدا به سختی وزنه 10 کیلوگرمی را برای چندین تکرار روی یک ماهیچه انجام دهید ولی بعد از گذشت مدتی کوتاه ، آن وزنه را به 20 کیلو افزایش میدهید و دیگر وزنه 10 کیلوگرمی برای شما آسان شده است.

خبر خوبی که برای شما دارم این است که مغز هم دقیقا به همین صورت است ، یعنی هر چقدر که بیشتر یاد بگیرید قدرت یادگیری شما افزایش پیدا میکند و اگر آموزش مداوم را در خود به صورت یک عادت ایجاد کنید یادگیری شما بسیار آسان میشود به این معنی که قادر خواهید بود چیزهای جدید را در کمترین زمان ممکن یاد بگیرید.

همین امروز تصمیم بگیرید که در حوضه ای که میخواهید بهتر شوید و یا برای هدفی که انتخاب کرده اید ، مطالعه را شروع کنید.

سه راهکار برای یادگیری مادام العمر وجود دارد

راه کار اول :

این است که برای هدفی که انتخاب کرده اید یا در رشته ای که میخواهید فعالیت کنید حداقل روزی 30 الی 60 دقیقه مطالعه کنید . با این کار جدا از اینکه مغز شما ورزیده و قوی میشود ، شما به یکی از باهوش ترین و لایق ترین و محترم ترین فرد در زمینه کاری خودتان تبدیل خواهید شد.

راه کار دوم :

این است که ماشین خودتان را به یک کلاس آموزشی تبدیل کنید ، به این صورت که تمام برنامه ها و فایلهای صوتی آموزشی که مربوط به رشته یا هدف انتهابی شما است را تهیه کنید و زمانی که در حال رانندگی هستید ، درون ماشینتان گوش دهید و یا آنها را همیشه درون یک پلیر دنبال خودتان داشته باشید ، به این دلیل که یادگیری شنیداری را یکی از مهمترین روشهای یادگیری و حتی مقدم بر روشهای مطالعه دانسته اند.

راه کار سوم :

این است که در جلسات و سمینارهایی که مربوط به رشته شما و یا اهداف شما هستند شرکت کنید.

ترکیب همه اینها یعنی مطالعه کتابها و شنیدن مطالب آموزشی و رفتن به سمینارها به شما کمک میکند تا در مسیر موفقیت قرار بگیرید و خیلی سریعتر از آنکه فکرش را میکردید به اهدافتان برسید، و مهمتر اینکه قدرت یادگیری شما چندین برابر میشود .

همین امروز یک هدف را انتخاب کنید و مطالب اموزشی در مورد آن را تهیه کنید و به عنوان یک وظیفه هر روز روی آن کار کنید.

به کانال تلگرام من بپیوندید

به این post امتیاز دهید

بنیامین افشاری

اگر دوست داری با دنیای دیجیتال مارکتینگ و سئو آشنا بشی ، قبل از هر چیز لطفا به این پست امتیاز بده و اعلان سایت رو فعال کن و یا روی زنگوله سمت چپ سایت کلیک کن تا مطالب جدید رو از دست ندی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا