اخبار دیجیتال مارکتینگسئو سایت

مشکل جدید گوگل در آدرس صفحات

مشکل جدید گوگل در انتخاب صفحات canonical

گوگل ۲ روز پیش در توئیتر خود اعلام کرد که در انتخاب آدرس های Canonical و ایندکس شدن انها به مشکل برخورده است.

گوگل همچنین توضیح داد که این مشکل میتواند بر روی مسیر های پیمایش شده (Breadcrumbs) در موبایل تاثیر بیشتری داشته باشد و در مواردی ممکن است از ایندکس شدن صفحات جلوگیری کند.

همچنین گوگل اضافه کرد که در حال تلاش برای برطرف کردن این مشکل هستند و زمانی که آن را برطرف کنند به ما اعلام خواهند کرد.

من شخصا در انجمن ها و یا توئیتر یا جاهای دیگه ندیدم که از این مورد شکایتی شده باشه یا بحثی در این باره وجود داشته باشه ولی جالبه که خود گوگل این موضوع رو رسما اعلام کرده.

متن اعلام گوگل :

ما در مورد برخی از صفحات که به مشکل برخوردند آگاه هستیم و اطلاع داریم که ممکن است یه سری آدرس های Canonical غیر مرتبط را انتخاب کنیم ، در حقیقت آدرس مسیر های پیمایش شده (Breadcrumbs) در موبایل ممکن است تحت تاثیراین مشکل قرار بگیرند ، ما در تلاش هستیم تا این مشکل را برطرف کنیم و بعد آن را به شما اعلام کنیم .

علاوه بر این گوگل اعلام کرد که این مشکل ارتباطی با مشکل ایندکس نشدن صفحات که در هفته پیش اتفاق افتاد و سایت های زیادی را تحت تاثیر خودش قرار داد ، ندارد .

حالا مشخص نیست واقعا این مشکل ارتباطی با ایندکس نشدن صفحات که هفته پیش اتفاق افتاد دارد یا یک مشکل جدیدی است. البته به این موضوع هم اشاره کردند که در حال بروزرسانی کنسول گوگل هستند تا اطلاعاتی که هفته پیش از دست رفته بود یا اطلاعات اشتباهی بود برطرف شود و اطلاعات دقیق تر و بروزتری ارائه دهند.

 

 

به این post امتیاز دهید

بنیامین افشاری

اگر دوست داری با دنیای دیجیتال مارکتینگ و سئو آشنا بشی ، قبل از هر چیز لطفا به این پست امتیاز بده و اعلان سایت رو فعال کن و یا روی زنگوله سمت چپ سایت کلیک کن تا مطالب جدید رو از دست ندی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا