تاثیر آپدیت جدید گوگل بر روی لینکهای نوفالو چیست ؟

اخبار دیجیتال مارکتینگ

لینک های نوفالو

در اواخر سال ۲۰۱۹ گوگل از ۲ آپدیت جدید خبر داد که اولین آپدیت آن مربوط به نحوه برخورد گوگل با لینک های نوفالو و تاثیر آن روی رتبه بندی سایتها بود که اتفاق افتاد.

دومین آپدیت که بر روی نحوه خزیدن و ایندکس شدن لینک های نوفالو تاثیر میگذارد قرار است که در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۰ منتشر شود.

تاثیر آپدیت جدید بر روی لینک های نوفالو چیست ؟

این تغییر بر روی نحوه خزیدن و ایندکس شدن لینک های نوفالو تاثیر خواهد داشت. 

گوگل قبلا با لینکهای نوفالو به عنوان یک راهنما رفتار میکرد ولی برای خزیدن و ایندکس شدن آنها را نادیده میگرفت.

اما در آپدیت جدیدی که در ۱ مارس ۲۰۲۰ انجام میشود ، گوگل علاوه بر اینکه لینکهای نوفالو را به عنوان یک راهنما در نظر میگیرد ، عمل خزیدن و ایندکس شدن را هم روی آنها انجام میدهد.

اعلامیه رسمی گوگل :

از ۱ مارس ۲۰۲۰ لینکهای نوفالو خزیده و ایندکس میشوند .

در گذشته از لینکهای نوفالو برای چه منظوری استفاده میشد ؟

صاحبان وبسایت ها و یا وبلاگ ها برای جلوگیری از خزیدن و ایندکس کردن لینک های خارجی معمولا آنها را به صورت نوفالو قرار میدادند که در واقع این نوع روش لینک دهی اصلا خوب نبود ، چرا که روشهای بهتری را میتوانستند برای این منظور استفاده کنند.

آیا این آپدیت بر روی رتبه بندی سایتها تاثیر میگذارد ؟

پیش بینی تاثیر این آپدیت جهت خزیدن و ایندکس کردن لینکهای نوفالو کار دشواری است ، این مسئله کاملا به صفحاتی که گوگل برای خزیدن و ایندکس شدن انتخاب میکند بستگی دارد.

گوگل ممکن است قوانینی را برای اینکه چه صفحاتی را ایندکس کند و چه صفحاتی را نادیده بگیرد تنظیم کند ، دور از ذهن نیست اگر که گوگل تصمیم بگیرد صفحات کم کیفیت را ایندکس نکند.

حرف آخر : در این پست از جدیدترین  آپدیت گوگل و از تاثیر آن روی لینکهای نوفالو صحبت کردیم ، اگر این پست برای شما مفید بود ممنون میشم در پایین به آن امتیاز دهید و نظرات خودتان را برایم بنویسید.

 

به این post امتیاز دهید
خروج از نسخه موبایل