آموزش دیجیتال مارکتینگشبکه های اجتماعی

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند ؟

افزایش نرخ تعامل

الگوریتم اینستاگرام

برای اینکه نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام را درک کنیم ، لازم است هدفی که پشت آن قرار دارد را در نظر بگیریم.

درواقع این الگوریتم قصد دارد تا شما را خوشحال کند و باعث شود که شما زمان بیشتری از برنامه استفاده کنید ، چرا که اگر محتوای جالب و جذابی به شما نشان ندهد در نتیجه از برنامه خارج میشوید.

الگوریتم سعی دارد تا شما زمان بیشتری از برنامه استفاده کنید.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند ؟

وقتی شما تصمیم میگیرید و میخواهید که پست شما در فید کاربران از بقیه پست ها بالاتر قرار بگیرد ، الگوریتم اینستاگرام نرخ تعامل یا میزان سرعت جذب پست شما را برسی میکند و همچنین رابطه بین حساب شما و حساب مخاطبان شما را ارزیابی میکند.

همچنین نرخ تعامل در پست های قبلی و میزان اشتراک گذاری پستها و همچنین استوری های قبلی ، میتواند در جایگاه نمایش پست شما در فید تاثیر گذار باشد.

تا قبل از سال ۲۰۱۶ الگوریتم اینستاگرام پیچیدگی خاصی نداشت و پست ها را بدون توجه به نرخ تعامل ، به ترتیب زمانی که سفارش داده میشدند منتشر میکرد.

اما در مارس ۲۰۱۶ ، اینستاگرام تغییر اساسی در الگوریتم خود ایجاد کرد که بر اساس تجربه بیشتر و تعامل با کاربر فعالیت میکرد.

با بزرگتر و همه گیر شدن اینستاگرام ، پیگیری تمام عکسها و ویدوهایی که کاربران منتشر میکردند بسیار سخت شده بود و ممکن بود شما اغلب خیلی از پستهایی که برایتان مهم بود را از دست میدادید و آنها را مشاهده نمیکردید.

درواقع الگوریتم دیگر نمیتوانست مطمئن شود که شما پستهایی را که برایتان اهمیت دارد را مشاهده میکنید.

برای همین منظور این الگوریتم در آپدیت مارس ۲۰۱۶ تصمیم گرفت که عواملی مثل اینکه شما چه حسابهایی را بیشتر دوست دارید و یا کدام پست ها را بیشتر لایک میکنید و یا بیشترین تعداد نظرات را دارد در نظر بگیرد.

در اینستاگرام همه چیز به نرخ تعامل بستگی دارد

چرا وقتی پستی در اینستاگرام منتشر میکنیم بعضی از آنها در چندین ساعات اولیه در صدر فید مخاطبان قرار میگیرد ، در حالی که بعضی از پست ها که به ظاهر شبیه پست های قبلی هستند ، تنها در عرض چند دقیقه از فید مخاطبان حذف میشوند ؟

جواب این مسئله دقیقا مربوط به نرخ تعامل پستهای شما با مخاطبان است.

نرخ تعامل
Benyaminafshari.ir

الگوریتم اینستاگرام چگونه نرخ تعامل پستهای ما را ارزیابی میکند ؟

وقتی ما یک عکس منتشر میکنیم ابتدا به درصد کمی از مخاطبان ما نمایش داده میشود و بعد از آن الگوریتم تشخیص میدهد که پست ما به چه سرعتی مخاطبان را درگیر کرده و یا لایک و کامنت دریافت کرده.

اینستاگرام نرخ تعامل پست های ما را با پستهای قدیمی ما در تاریخ ها و زمانهای مشابه برسی میکند.

به عنوان مثال اگر امروز یک پست منتشر کنیم ، الگوریتم این پست را با پست هفته گذشته ما که در روز و زمان یکسان منتشر شده مقایسه میکند و به آن امتیاز میدهد.

الگوریتم هیچ وقت پست ما را با یک پست پرطرفدار یا یک روز پرطرفدار مقایسه نمیکند بلکه دقیقا با روز و ساعت مشابه آن را برسی میکند.

اگر پست های ما جذاب باشد و در ساعتهای اولیه نرخ تعامل بالایی را جذب کند ، اینستاگرام آن را با درصد بالاتری از پست های دیگر مخاطبان ما نمایش میدهد و حتی ممکن است آن را در اکسپلور قرار دهد.

و اگر پست ما جذاب نباشد در صفحات پایین تری قرار میگیرد و مخاطبان کمتری آن را مشاهده میکنند.

روابط و تعامل در اینستاگرام نقش بزرگی ایفا میکند

حالا که برسی کردیم که الگوریتم اینستاگرام چطور از نرخ تعامل برای مشخص کردن اینکه پست های ما را به چند درصد از مخاطبان نشان دهد استفاده میکند ، اجازه دهید تا فاکتورهای تاثیر گذار را در ترتیب نمایش پست ها با هم برسی کنیم.

این موضوع نه تنها به عنوان یک دیدگاه کسب و کاری میتواند مفید باشد بلکه دانستن آن به عنوان یک کاربر میتواند جالب و مفید باشد.

اگر فکر میکنید که پست های یک کاربر خاص و یا یک صفحه شرکتی را بیشتر در قسمت فید (Feed) خود مشاهده میکنید ، به احتمال زیاد به دلایل زیر بستگی دارد .

الگوریتم اینستاگرام توسط ۵ فاکتور ، پست های نمایش داده شده در فید شما را ارزیابی میکند.

۱- رابطه شما با شخص مورد نظر : اگر شما مرتبا پست های یک شخص خاص را لایک میکنید یا کامنت مینویسید ، اینستاگرام متوجه رابطه قوی شما با این حساب میشود و در نتیجه پستهای این کاربر را بیشتر به شما نشان میدهد.

۲- زمانبندی : اگر چه فید شما به دلایلی مثل روابط هنوز کاملا دقیق نیست اما همچنان اینستاگرام میخواد تا پست های جدید و مرتبط را به شما نشان دهد .

۳- لایک ها و کامنتها : اینستاگرام تصمیم ندارد تا الگوریتم را به یک مسابقه لایک و کامنت تبدیل کند تا هر پستی که بالاترین لایک و کامنت را داشت به شما نشان دهد.

۴- اشتراک گذاری : اگر شما یک پست را به دوستانتان میفرستید و یا به نوعی پست را با آنها به اشتراک میگذارید ، نشانه این است که شما به این پست علاقه داشته اید و آن را مفید دیده اید ، بنابراین اینستاگرام از این به بعد بیشتر این نوع پست ها را به شما نشان میدهد .

۵- جستجوی پروفایل : هر زمان که شما پروفایل یک شخص را جستجو کنید ، اینستاگرام به شما سرنخ هایی میدهد تا سریع آن را پیدا کنید.

چگونه میتوان پست های خود را بالاتر از بقیه مخاطبان نشان داد ؟

ما در بالا نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام را در تصمیم گیری نشان دادن پست ها برسی کردیم ، حالا بیایید ببینیم که با استفاده از این اطلاعات چگونه میتوان پست های خود را در فید اینستاگرام بالاتر از مخاطبان دیگر قرار داد.

با استفاده از این ۴ ترفند میتوان پستها را در جایگاه بالاتری قرار داد.

۱- شما باید پست های خود را در زمانی منتشر کنید که مخاطبان شما در اینستاگرام حضور دارند ، برای این منظور میتوایند از ابزار Squarelovin استفاده کنید .

۲- اگر حساب کاربری اینستاگرام شما بزینسی است ، باید با استفاده از ابزار Insights  پست های محبوب خود را پیدا کنید و پستهای بعدی خود را بر اساس ویژگی های آنها منتشرکنید و حتی میتوانید ببینید که در کدام روزها جذب بیشتری داشته اید.

۳- جدا از آنکه پست هایی را در جهت فعالیت های پیج خود منتشر میکنید باید پست هایی را هم که مخاطبان شما از آنها لذت میبرد و یا میتواند به آنها ارزشی اضافه کند منتشر کنید و برسی کنید که مخاطبان با کدام از پست ها تعامل بیشتری پیدا میکنند.

۴- استوری های اینستاگرام را فراموش نکنید ، برای مثال اگر کسی استوری شما را در صفحه خود استوری کند و یا آن را به اشتراک بگذارد یا کامنت بنویسد و یا اگر در نظر سنجی که در استوری قرار داده اید شرکت کند ، پست های شما در دفعات بعدی در جایگاه بهتری در فید ان مخاطبان قرار میگیرد.

حرف آخر :

در این مقاله با نحوه کار الگوریتم اینستاگرام و نحوه گرفتن تعامل بیشتر آشنا شدید ، ممنون میشم اگر مقاله برای شما مفید بوده حتما به این پست امتیاز بدهید و نظرات یا سوالات خود را در زیر برایم بنوسید.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند ؟

در این مقاله به صورت کامل و ساده سعی کردم تا به این سوال پاسخ بدم

نرخ تعامل چیست؟

نرخ تعامل در واقع میزان ارتباط شما با دیگر مخاطبان در اینستاگرام است

چگونه نرخ تعامل را افزایش دهیم؟

برای افزایش نرخ تعامل راه کارهایی وجود دارد که به صورت کامل در این مقاله آنها را توضیح دادم

چگونه میتوان پست های خود را بالاتر از بقیه مخاطبان نشان داد ؟

در این مقاله ۴ ترفند رو به شما آموزش میدم که به راحتی میتوانید پست های خود را به مخاطبان بیشتری نشان دهید و در نتیجه نرخ تعامل بالاتری داشته باشید

 

 

 

به این post امتیاز دهید

بنیامین افشاری

اگر دوست داری با دنیای دیجیتال مارکتینگ و سئو آشنا بشی ، قبل از هر چیز لطفا به این پست امتیاز بده و اعلان سایت رو فعال کن و یا روی زنگوله سمت چپ سایت کلیک کن تا مطالب جدید رو از دست ندی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا