اخبار دیجیتال مارکتینگسئو سایت

ابزار جدید کنسول گوگل

حذف آدرسها

ابزار جدید کنسول گوگل

کنسول گوگل در آپدیت جدید خود یک ویژگی به نام Removal Tools اضافه کرد . این ابزار به طور موقت باعث جلوگیری از نمایش آدرسها درگوگل میشود.

از این ابزار میتوان برای حذف یا مخفی کردن آدرسها به صورت موقت استفاده کرد و یا برای آدرسهای منسوخ شده و همچنین آدرسهایی که توسط فیلتر Self Search اعمال شده اند را به شما نشان میدهد.

برای دستیابی به این ابزار شما باید بعد از وارد شدن به کنسول گوگل و انتخاب Property خود از قسمت فهرستها گزینه Removal را انتخاب کنید.

حذف کردن آدرسها به صورت موقت : 

گوگل به شما اجازه میدهد که توسط کنسول بتوانید آدرسهای خود را به صورت موقت حذف کنید ، این ویژگی که قبلا در نسخه قدیمی کنسول وجود داشت در حال حاظر در نسخه جدید کنسول گوگل هم وجود دارد.

این ویژگی در واقع آدرسهای URL شما را به صورت کامل پاک نمیکند و تنها به مدت ۶ ماه آنها را از ایندکس گوگل مخفی میکند و اگر خواستید آدرس را به صورت دائم حذف کنید باید حتما از روشهایی که برای این منظور در نظر گرفته استفاده کنید.

گوگل ۲ نوع ویژگی حذف در این ابزار به شما ارائه میدهد

حذف موقت ادرسها در کنسول

۱- حذف موقت (Temporary remove): توسط این ویژگی آدرسها از نتایج جستجوی گوگل به مدت ۶ ماه پنهان خواهند شد و همچنین نسخه کش شده آن را پاک میکند.

در واقع نسخه ای از آن آدرسی که در حافظه پنهان یا همان کش ذخیره شده و همچنین قسمت توضیحات آدرس یا همان متا توضیحات ، پاک میشود تا زمانی که دوباره این صفحه خزیده شود.

۲- محتوای قدیمی (Outdate content) : از این قسمت میتوانید تمام درخواستهایی را که برای حذف آدرسها داده اید را مشاهده کنید.

برای درخواست حذف آدرسها ، ابزاری با همین عنوان در کنسول گوگل وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید.

در آخر این ابزار به سئوکارها ، وب مسترها و صاحبان سایتها کمک میکند تا علاوه بر حذف محتوا از جستجوی گوگل ، بتوانند لیستی از درخواستهای قدیمی را که برای حذف آدرسها داده بودند را مشاهده کنند.

فیلتر Safe Search

این بخش به شما نشان میدهد که کدام یک از محتوای شما به عنوان محتوایی برای بزرگسالان گزارش شده است.

کاربران با استفاده از ابزار پیشنهادی Safe Search میتوانند URL های خاصی را که میخواهند فقط به بزرگسالان نمایش دهند را به گوگل گزارش دهند.

آدرسهای گزارش داده شده توسط این ابزار برسی میشوند و اگر گوگل احساس کند که این محتوا باید از فیلتر Safe Search عبور کند ، این آدرسها را به عنوان محتوای بزرگسالان برچسب گذاری میکند.

 

به این post امتیاز دهید

بنیامین افشاری

اگر دوست داری با دنیای دیجیتال مارکتینگ و سئو آشنا بشی ، قبل از هر چیز لطفا به این پست امتیاز بده و اعلان سایت رو فعال کن و یا روی زنگوله سمت چپ سایت کلیک کن تا مطالب جدید رو از دست ندی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا